Syyskokous LähiTapiolassa Espoossa 27.11.2018

12.11.2018 - 20:30

Tervetuloa Maataloustoimittajien syyskokoukseen LähiTapiolan pääkonttoriin (Revontulenkuja 1, Espoo)

tiistaina 27.11.2018 klo 17.00.

Kokouksen jälkeen kuulemme esitykset LähiTapiolan tarjoamista terveyspalveluista sekä ajankohtaiskatsauksen maatalouden vakuutuksiin.

Ennen kokousta järjestetään samassa paikassa koulutus freelancetyön hinnoittelusta. Koulutus alkaa klo 15.00.

 

Syyskokouksen asioina ovat muun muassa:

- yhdistyksen uuden puheenjohtajan valitseminen

- neljän hallituksen jäsenen ja toiminnantarkastajien valitseminen

- ensi vuoden toimintasuunnitelmasta ja budjetista päättäminen.

Hallituksesta ovat erovuorossa seuraavat jäsenet (ja varajäsenet): Tapani Koivunen (Maija Soljanlahti), Riitta Mustonen (Tuure Kiviranta), Ninnu Perälä (Anna Kujala) ja Silja Vuori (Vesa Jääskeläinen). Kaikki voidaan valita uudelleen. Riitta Mustonen on ilmoittanut, ettei jatka hallituksessa. Toiminnantarkastajina toimivat tällä hetkellä Minna-Riitta Ketokulta ja Kari Vartiainen.

Ensi vuoden toiminnan osalta päätetään esimerkiksi yhdistyksen www-sivujen, jäsenrekisterin ja taloushallinnon uudistamisesta, mikä on taloudellisesti ensi vuoden suurin asia. Hallitus esittää myös henkilöjäsenmaksun nostamista 30 eurosta 35 euroon ja kannattajajäsenmaksun nostamista 150 eurosta 300 euroon. Kokouksen esityslista on lähetetty jäsenille sähköpostitse 12.11.2018.

Ilmoittaudu

kokoukseen viimeistään 22.11. osoitteeseen posti@maataloustoimittajat.fi tai puhelimitse sihteerille numeroon 040 589 1412 (Leena Nieminen). Kerro ilmoittautumisen yhteydessä mahdolliset ruokarajoitteesi.

 

Tervetuloa!

Mato-hallitus